Рівень життя населення зростає з кожним днем, і з цієї причини змінюються стандарти і вимоги по відношенню житла. Мало хто бажає купувати квартиру в старих панельних будинках, побудованих в шістдесятих роках минулого століття.

Сучасні житлові комплекси, в яких буде величезний попит на квартири, повинні бути розташований в районі з розвиненою інфраструктурою, гарною транспортною розв’язкою, наявністю парків і місць для відпочинку. Не менш важливим фактором є план і екстер’єр багатоквартирних будинків.

Проектування багатоквартирних будинків

Проектування житлових комплексів починається з вибору ділянки під будівництво, затвердження поверховості, а також класу майбутньої будівлі. Переважна більшість багатоповерхових будівель складається зі сходових кліток, ліфтової шахти, спортзалів, підземних чи наземних паркінгів та інших елементів. Варто помітити, що споруди висотою в п’ять і менше поверхів раніше рідко оснащувалися ліфтом. В сьогоднішній час навіть триповерхові будинки можуть бути обладнані елеватором чи ліфтовою зоною. Цей пристрій підвищує рівень комфорту мешканців, тому даний момент варто врахувати під час проектування житлових комплексів.

Створення плану багатоквартирних будинків включає кілька етапів. Першим є збір інформації та її опрацювання. Наступний, і без сумніву, головний етап проектування житлового комплексу носить назву “ескізний”. На даній стадії формується основна ідея і здійснюється пошук оптимальних рішень для її реалізації. На стадії “проект” детально проробляється поверховість, інженерні мережі, та інші елементи проектування. Кінцевий етап проектування – це “робочий проект” житлового комплексу, в якому безпосередньо готується будівля до будівництва.

Що ж містить проектування житлових будинків? Воно охоплює такі показники як:

 1. Кількість поверхів, розміри кімнат, ширина коридорів і сходів, параметри дверних прорізів повинні бути сплановані з урахуванням санітарних і протипожежних норм. В іншому випадку будинок не може бути зданий в експлуатацію.
 2. Кількість природного світла – це дуже важливий фактор, який часто ігнорується забудовниками. У разі одно- і трикімнатних квартир, одна з кімнат повинна бути добре освітлена природним джерелом світла, а в разі квартир, розміром від чотирьох кімнат – дві. Всі вікна одного житла не можуть виходити тільки на північ.
 3. Всі підсобні приміщення під час проектування житлових комплексів повинні бути “розміщені” з північної сторони будинку.
 4. Висота приміщень повинна становити не менше 280 сантиметрів, а відстань між статями двох поверхів – не менше 300 сантиметрів. Проектування житлових комплексів також включає обчислення мінімальної ширини приміщень: для вітальні показник становить 320 сантиметрів, для спалень і кухні – 270 сантиметрів, для санвузла – 170 сантиметрів, а для кухні від 190 до 230 сантиметрів.
 5. Наступним важливим фактором, який варто враховувати під час проектування житлових комплексів, це правила пожежної безпеки. До них відноситься організація вільної території біля будинку і проїздів для пожежних машин, устаткування будівлі протипожежними засобами, розміщення на стінах планів евакуації, планування відповідної кількості екстрених виходів, обчислення оптимальної ширини коридорів і сходів для швидкої евакуації.

Вище перерахована лише невелика частина складових, які повинні бути дотримані при проектуванні житлових комплексів будь-якої складності.

ПОСЛУГИ ПРОЕКТУВАННЯ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ

На ринку існує величезна кількість компаній, які пропонують послуги проектування житлових комплексів. Але вибирати потрібно ту, яка вже встигла себе зарекомендувати і отримати позитивні відгуки клієнтів. Архітектурне бюро, яке є одним з кращих, це VR Group. Ось кілька причин, чому варто співпрацювати з нами:

 1. індивідуальний підхід до клієнтів – співробітники компанії враховують всі побажання замовника, а також пропонують компромісні рішення;
 2. тільки досвідчені фахівці – в бюро працюють професіонали, які можуть похвалитися величезним досвідом роботи і великою кількістю успішних реалізованих проектів.
 3. гарантія якості – співробітники компанії відповідально підходять до створення кожного проекту, продумують кожну деталь і оформляють план майбутнього житлового комплексу у відповідності з усіма нормами і правилами;
 4. швидке виконання завдання – створення архітектурних проектів житлових комплексів будь-якої складності виконується в найкоротші терміни, що ніяк не впливає на його якість;
 5. допомога в оформленні необхідних документів – для початку будівництва житлового будинку потрібна величезна кількість дозволів від практично всіх державних інстанцій. Фахівці компанії детально проконсультують з приводу кожного документа, грамотно їх оформляти і допоможуть з його твердженням відповідною службою;
 6. рекомендації – все замовники, які працювали з нами, залишилися задоволені і результатом, і процесом; наші клієнти готові порекомендувати нас своїм друзям і близьким.

Звичайно, можна купити готовий проект, який був реалізований вже кілька разів. Він буде коштувати дешевше, але в ньому може бути багато недоліків. В результаті можна втратити гроші, так яка здасться в експлуатацію певними службами. Саме з цієї причини варто звернутися до професіоналів, які зроблять всю роботу за Вас, а Ви будете насолоджуватися легкість процесу і відмінним результатом. Довіртеся професіоналам, які пропонують кращі послуги проектування житлових комплексів

Житловий комплекс “Казка”

Реалізація:

Житловий комплекс IT House

Реалізація: