Нещодавно відкрився перший у Львові «Океанаріум», на проспекті Шевченка, 8 у будівлі, котра колись слугувала кінотеатром, а останні роки була закритою та потребувала капітального ремонту і реконструкції.
За що успішно взялась компанія VR-Group.

Океанаріум – це фактично частинка Світового океану перенесена ближче до людей, для того, щоб кожен мешканець великого міста міг побачити та достойно оцінити всю красу і велич морського світу і його жителів.
Фактично для кожної риби потрібно створити її природні умови з температурними і рельєфними особливостями проживання. Плюс до цього помістити це все в порівняно невелику будівлю за площею і забезпечити ефект присутності відвідувача на дні світового океану.

Вау насправді вражає!!!

img

Львівський “Океанаріум” це однозначно нелегкий, можна сказати навіть один із найскладніших реалізованих нами об’єктів. Робота над цим проєктом ставила перед нами чимало викликів, була кропіткою, проте дуже цікавою.
Океанаріум у Львові це 1200 м² площі, три поверхи лабіринтів із різних за величиною акваріумів, підводний тунель довжиною 18 м, сувенірні, відпочинкові та зони для 3D шоу.

img

Сьогодні розкажемо вам як все відбувалося в процесі роботи.
Архітектурна реконструкція нежитлового будинку втілювалася компанією VR-Group на усіх етапах від ескізного до робочого проєкту. За дизайнерські роботи відповідала компанія Render Sense.
– Отже, після обстеження і глибинного аналізу споруди проєктанти прийняли низку рішень щодо підсилення та укріплення теперішніх конструкцій об’єкту.

img

– Надзвичайно важливим рішенням для реалізації даного проєкту було – зробити усі чаші акваріумів незалежними від конструктивної схеми теперішньої будівлі з існуючим мотелем зверху. Після чого було проведене статичне випробування паль фундаментів, і як результат ми отримали каркас споруди який стояв на окремих пальових фундаментах.
Оскільки не було можливості розмістити санвузли та технічні приміщення в основному об’ємі споруди – прийнято рішення розмістити їх в частині внутрішнього двору під землею, після чого розроблено благоустрій внутрішнього двору. Також були замінені усі інженерні мережі, укріплені фундаменти та зроблена комплексна реконструкція.

img

Важливо зазначити, що проєктування за допомогою інноваційної технології «BIM» (котра полягає в побудові тривимірної віртуальної моделі будівлі в цифровому вигляді), на практиці виключило багато помилок та дало змогу швидко вносити правки та контролювати процес будівництва.

img

Черговим етапом проєктування було забезпечення правильного мікроклімату в приміщеннях де перебуватиме велика кількість людей, для цього було чітко розраховано січення вентиляційних коробів та змодельовано їх у 3D форматі для розуміння колізій з конструктивними елементами.

img

О і звичайно, будівельна організація працювала над бетонними конструкціями з точністю до сантиметра, що при похибці дало б неможливим влаштування скляних конструкцій акваріумів. Для цього ми змоделювали кожну чашу акваріума та всі вузли примикань складних елементів, що надалі полегшило роботу будівельній організації, та забезпечило ідеальну посадку скла.
Що ж сьогодні ми констатуємо вдалий результат більш ніж річної роботи команди проєктантів, котра звичайно залишить своє місце в історії міста Львова. Проєкт львівського океанаріума – навчив нас не боятись складних викликів і ще раз довів що архітектурно-будівельна компанія VR-Group втілює найсміливіші архітектурні ідеї в реальність.