Стилі дизайну інтер’єру в сучасному світі відіграють дуже важливу роль. При всій їх різноманітності іноді дуже складно віддати перевагу одному. У будь-якому випадку, вибираючи дизайн інтер’єру, потрібно враховувати всі його особливості. Від нього залежить те, які меблі, аксесуари, кольори і текстури використовувати для отримання узгодженого і естетичного оформлення.

Кожен із стилів інтер’єру несе в собі певну ідею, також йому властиві особливі риси. Саме ці характеристики роблять дизайн інтер’єру неповторним і унікальним. Існує величезна кількість стилів, які можна використовувати при плануванні ремонту. Якщо раніше основні стилі інтер’єру включали такі напрямки як класика, бароко, античний та інші, то зараз картина кардинально змінилася. На даний момент найбільш популярними є:

  • скандинавський стиль
  • лофт
  • еко стиль
  • арт-деко
  • хай тек

Скандинавський стиль

Скандинавський стиль – це один з найбільш відомих напрямків в дизайні інтер’єрів. Як випливає з назви, даний стиль інтер’єру прийшов до нас з півночі Європи і був ініційований Карлом Ларссоном – шведським художником, що жив на рубежі XIX і XX століть. Його яскраві акварелі, що зображують повсякденне життя скандинавів, надихнули дизайнерів стилів інтер’єру у всьому світі.

Північний стиль в інтер’єрі відрізняється функціональністю рішень, простотою і використанням натуральних матеріалів. Важливим аспектом цієї течії є оптичне збільшення житлового простору за рахунок використання світлих тонів і мінімалістичного декору. Дизайн інтер’єру, в якому знаходиться обмежена кількість меблів при її максимально практичному використанні – суть скандинавського прагматизму.

Даний сучасний стиль передбачає практичну, естетичну, але при цьому невибагливе і зручне поєднання. Важливі природні акценти, такі як дерев’яна підлога, грубий камінь, плетіння, в аксесуарах – бавовна, льон, вовна, килимки з товстим переплетенням та інше. Такий дизайн інтер’єру надихає і розслабляє одночасно.

Не можна не відзначити екологічний підхід до домашнього декору. Це важлива складова житла, оформленого в даному сучасному стилі. В його основі лежить природність і рішення, сумісні з турботою про навколишнє середовище. Завдяки цьому інтер’єри в скандинавському стилі відрізняються гармонією і свіжістю.

Що стосується палітри кольорів, даний стиль в інтер’єрі характеризується використанням непомітних відтінків – білого, сірого або екрю, а також відтінків синього і навіть верескового. Важливо, щоб інтер’єр був максимально світлим, що досягається також відмовою від штор, фіранок і віконних прикрас.

img
img

Стиль лофт

Стиль лофт, або як його ще називають стиль мінімалізм, отримав свою назву від слова лофт. Даний термін означає відкритий житловий простір, що асоціюється з функціональністю і відмовою від надмірностей. Цей сучасний стиль і дизайн інтер’єру має на увазі наявність в квартирах великих вікон, гарного освітлення – як природного, так і штучного, а також цікавих і економічних оздоблювальних матеріалів, в тому числі бетону або цегли.

Лофт як стиль в інтер’єрі з’явився в Західній Європі в 80-х і 90-х роках минулого століття, і був популярний серед людей, пов’язаних з художньої богемою. Інша назва цього напрямку в дизайні інтер’єрів – індустріальний стиль.

Лофт, як стиль інтер’єру, має багато відмінних рис. По-перше, це промисловий дизайн інтер’єру – просторий, з панорамними вікнами, часто з відкритим плануванням, розділеної на зони. Цінуються оригінальні пост-заводські елементи: видимі конструкції, труби, несучі балки, сирі стіни. Також можна побачити металеві елементи і необроблене дерево.

До особливостей, присутнім в цьому сучасному стилі, можна віднести прості і ажурні форми: наприклад, журнальний столик з тонкого металевого каркаса, накритий простий дерев’яною стільницею. Ще одна риса приміщень лофт – це використання декоративного цегли на стінах.

Цей стиль інтер’єру характеризується поєднанням яскравих і прохолодних тонів: сірого, коричневого, кольору натурального дерева, чорного, сріблястого і димчасто-блакитного. Вітаються яскраво забарвлені аксесуари в помірній кількості.

img

Еко стиль

Екологія стає все більш помітною темою практично у всіх сферах нашого життя. Не оминула вона і стилі інтер’єру – природа надихає все більше ентузіастів.

Умиротворення, гармонія і тепле чарівність – ось суть приміщень, оформлених з урахуванням екологічних тенденцій. Еко стиль надзвичайно універсальний і в залежності від індивідуальних переваг може ставитися до різних напрямів, наприклад, до мінімалізму, скандинавському або сільському течією.

Стилі дизайну інтер’єру, які роблять акцент на природності і турботі про навколишнє середовище, базуються на правильному підборі відтінків і матеріалів. Матеріали повинні бути необробленими. Найчастіше переважають дерево, камінь, ротанг, плетіння і різні види натуральних тканин. Також дозволено вводити елементи зі скла і металу, але потрібно відмовитися від будь-якої штучності, такий як пластмаса або синтетичні тканини.

Щоб підкреслити природну чистоту, еко стилі інтер’єру характеризуються використанням строгих форми. Це може бути, наприклад, меблі з сирого дерева або елементи з невідшліфованого каменю. Меблі також повинні бути функціональними і позбавленою декоративних елементів. Важливо підкреслити, що дані особливості несуть в собі також і інші сучасні стилі, описані вище.

Аксесуари, явно пов’язані з природою, грають важливу роль в еко напрямку. Це можуть бути світильники з паперовими абажурами, які додатково створять романтичну атмосферу в інтер’єрі, або прикраси з вторсировини. Завдяки їм можна підкреслити характер композиції в даному сучасному стилі.

В екологічному просторі неодмінно повинні бути живі рослини, соковита зелень яких створить ефектний контраст з приглушеними кольорами декору. Інші стилі інтер’єру не вимагають обов’язкової наявності квіток. Любителі затишних дизайнів можуть додатково прикрасити їх свічками, керамікою і фотографіями, присвяченими природі.

Даний незвичайний стиль еко характеризується домінуванням білого кольору. Його поєднують з приглушеною палітрою земляних тонів, таких як бежевий, коричневий і сірий. Для пожвавлення композиції, дизайн інтер’єру найчастіше прикрашає елементами ніжно-синього і ніжно-жовтого кольору.

img
img

Стиль арт-деко

Стиль арт-деко – це синонім розкоші і елегантності. Хоча він був створений в 1920-х роках, він не втратив своєї актуальності й досі.

Своєрідний стиль – так ще називають арт-деко. Він характеризується, в першу чергу, нестандартної меблями: гарнітур для сидіння і сну зазвичай має масивні геометричні форми із закругленими краями і підлокітниками, які виступають назовні. Характерно, що дивани, кушетки і пуфики часто закриті системою шаф і полиць.

Меблі повинні бути не тільки елегантною і вишуканою, але і зручною і функціональною. Цікаво, що вище описані стилі інтер’єру не припускають використання такого гарнітура. Цей факт робить арт-деко оригінальним і неповторним.

Унікальним зовнішнім виглядом характеризуються і інші предмети меблів. Великі шафи і серванти часто спираються не на ніжки, а на плінтуси. Столи мають прямокутну, круглу або овальну стільницю і спираються на одну круглу або чотири ніжки. Якщо в більшості випадків сучасні стилі на увазі застосування мінімалістичного гарнітура, арт-деко не обмежує себе.

Охоче також використовується багатофункціональна меблі, особливо та, яка поєднує в собі сервант, книжкову шафу і шифоньєр. Незалежно від типу меблів, вони виготовлені з матеріалів вищої якості, таких як оксамит, шовк, натуральна шкіра або дерево, шпоновані вигадливою текстурою або відполіровані до блиску і оброблені до найдрібніших деталей. Також хороші всілякі аксесуари, наприклад, годинник, лампи або рами для дзеркал.

Сучасні стилі відрізняються відсутністю ограніченій.Так в інтер’єрах арт-деко часто використовують сміливі колірні акценти у вигляді бірюзових шпалер з геометричними візерунками, чорно-білих орнаментів, темно-синьою або рубіновим фарби на одній зі стін. У цьому стилі кольору можна комбінувати на основі контрастів – особливо добре поєднується білий і чорний. Також можна створити стильну, повністю монохромну кімнату, де, наприклад, буде переважати перловий колір.

img
img

Стиль хай тек

Як говорить сама назва, головною особливістю, яка описує стиль, елегантність є застосуванням нових технологій в будинку, які значно спрощують повсякденну рутину. Цей стиль мінімалізм характеризується використанням тільки необхідного.

Приміщення в стилі хай тек має бути, в першу чергу, світлим і просторим. Даного ефекту можна домогтися навіть якщо квартира не дуже велика – необхідно всього лише відмовитися від непотрібних меблів і предметів декору. Дизайн гарнітура (переважно ліжко, стіл, диван, мінімалістичний шафа) простий і сучасний, без зайвих прикрас.

Хай тек – це дизайн інтер’єру, який вибирають молоді люди. Основними його характеристиками є:

  • мінімальна кількість меблів;
  • багато вільного незахламленного простору;
  • наявність новітнього обладнання та техніки;
  • велика кількість мінімалістичні освітлювальних елементів;
  • відсутність важких гардин.

У колірній палітрі переважають пастельні тони – молочний, бежевий, світло-сірий, білий. Допускається використання яскравих акцентів, це може бути як предмет меблів, так і елемент декору.

Резюмуючи, варто відзначити, що на даний момент основні стилі характеризуються відмовою від зайвих предметів меблів і аксесуарів. Акцент робиться на максимальному освітлення і звільнення простору. Найбільш часто обрані стилі дизайну – це скандинавський і еко стилі.

img
img